Termin złożenia CIT-8

Jak wynika z ostatnich informacji płynących z Ministerstwa Finansów, termin na złożenie CIT-8 zostanie przesunięty dla wszystkich podatników, a nie tak jak zapowiadano na początku, tylko dla organizacji pozarządowych.

Zgodnie z projektem rozporządzenia Ministra Finansów  w sprawie przedłużenia terminu do złożenia zeznania o wysokości dochodu osiągniętego (straty poniesionej) i wpłaty należnego podatku przez podatników podatku dochodowego od osób prawnych, termin na złożenie CIT-8 dla:

–     podatników osiągających wyłącznie dochody wolne od podatku na podstawie art. 17 ust. 1 ustawy o CIT czyli np. szpitale, placówki naukowe został przesunięty do dnia 31 lipca 2020 r.,

–     organizacjach pozarządowych, dla których przychody z działalności pożytku publicznego stanowią co najmniej 80 proc. wszystkich przychodów został przesunięty do dnia 31 lipca 2020 r.,

–     pozostałych podatników został przesunięty do dnia 31 maja 2020 r. (do tego dnia został również wydłużony termin na wpłaty podatku należnego wykazanego w zeznaniu albo różnicy między podatkiem należnym od dochodu wykazanego w tym zeznaniu a sumą należnych zaliczek za okres od początku roku).

O dalszym przebiegu prac legislacyjnych nad przepisami dotyczącymi zapobieganiu, przeciwdziałaniu i zwalczaniu COVID-19 będziemy Państwa informowali na bieżąco.

W razie pytań prosimy o bezpośredni kontakt.

Podziel się swoją opinią

Aktualizacje newslettera

Wpisz swój adres e-mail poniżej i zapisz się do naszego newslettera

68 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *